Герашченко објави нова снимка, вели дека Русите уапсиле млад човек кој ја поддржува инвазијата

Од:

Антон Герашченко, советник на министерот за внатрешни работи на Украина, објави ново видео на кое се гледа како руската полиција апси млад човек кој ја поддржува инвазијата на Украина. Тој се расправа со противниците на војната.

dobivaj vesti na viber

„Дали Русите уапсија еден од нивните промотори? Па, се разбира. Тоа е Русија“, напиша Герашченко.

Би можело да ве интересира

НАТО: Никогаш нема да ја признаеме руската илегална анексија

Горан Наумовски

Медведев го предупреди НАТО: Не испраќајте системи Патриот во Украина

Г7 се согласи да ги координира истрагите за воените злосторства во Украина

Горан Наумовски

Столтенберг: НАТО испраќа во Украина дополнителна помош во гориво и агрегати

Украинска криза: Путин ја губи војната, Русија нема оружје, уверени се во НАТО

Зеленска пред британските пратеници: Не ни треба само победа, ни треба и правда