Франција: Работењето од дома може да спречи нов „локдаун“

Од:

Француската министерка за труд Елизабет Борн изјави денеска дека е најважно компаниите да го зголемат работењето од дома, со цел да се избегне ново заклучување на земјата во борбата против ширењето на коронавирусот.

– Изминатите денови податоците за Ковид-19 не се добри. Сите сакаме да избегнеме нов локдаун, а работата од дома е добро решение, истакна Борн.

Таа најави дека в петок ќе се сретне со претставници од секторите за банкарство, осигурување и инженеринг, а темата на разговорите ќе биде работењето од дома.

Би можело да ве интересира

Европскиот регулатор ЕМА проверува јужнокорејски лек против Ковид-19, базиран на антитела

Жарко Настоски

Израел: Сите државни органи ќе ги знаат имињата на луѓето кои не се вакцинирале

Жарко Настоски

Новата американска власт ќе подели 25 милиони маски

Жарко Настоски

Коронавирусот преживува на ткаенини до три дена, покажа нова студија

Жарко Настоски

Новороденче со Ковид-19 приклучено на апарати во Грција, пак се полнат атинските болници

Жарко Настоски

Иако бил вакциниран со две дози, словенечки лекар позитивен на коронавирусот по враќањето од Африка

Жарко Настоски