ФОТО: Полицајката од Сиднеј го совладува напаѓачот

Од:

Полицајката херој успеа да го совлада и убие напаѓачот од Сиднеј.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од настанот.

Напаѓачот користел сечило долго најмалку 15 сантиметри и во својот крвав пир убил најмалку пет лица, а има и повредени.

 

Би можело да ве интересира

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Нови детали од оружениот инцидент во Франција, од непосредна близина пукале кон полицајците

Горан Наумовски

ВИДЕО: Авион со заглавени тркала слета на аеродром во Австралија

Катерина Ѓуровски

Четворица тинејџери под истрага за нападот на германскиот пратеник Матијас Еке

Момчето кое уби епископ е обвинето за тероризам, oдлучија обвинителите од Сиднеј

Нападната е жена, вработена во нотарска канцеларија

Нападот на епископ во црква во Сиднеј е терористички чин оцени полицијата