„Фејсбук“ го откажа самитот поради новиот коронавирус

Од:

Компанијата “Фејсбук” соопшти дека го откажува глобалниот самит за маркетинг, што требаше да се одржи следниот месец во Сан Франциско, поради ризикот од новиот коронавирус.

Самитот за маркетинг требаше да се одржи од 9 до 12 март во “Москон Центар”, на кој се очекуваше да присуствуваат над 4.000 учесници.

Претходно, Светскиот мобилен конгрес во Барселона беше откажан откако изложувачите од телекомуникациската индустрија масовно се повлекуваа поради страв од новиот коронавирус.

Од новиот коронавирус досега починаа над 1.300 луѓе, а заразени се приближно 64.000 лица.

Би можело да ве интересира

Фејсбук бележи раст на корисници, но намалување на приходите

Ана Ололовска

Фејсбук и Инстаграм ја намалија брзината на проток на видео-содржините во Европа

Ана Ололовска

„Бизнис инсајдер“: Фејсбук погрешно ги филтрира објавите за коронавирусот

Ана Ололовска

Австралија го обвини Фејсбук за откривање на личните податоци на над 300.000 нејзини корисници

Ана Ололовска

„Фејсбук“ забранува реклами за лекови и превенција од новиот коронавирус

А1он

ЕК се закани со „обврзувачки мерки“ по состанокот со Фејсбук за содржините со омраза

А1он