Евакуиран Парламентот во Лондон по предупредување за пожар

Од:

Британскиот Парламент беше евакуиран денеска поради предупредување за пожар, јавија британски медиуми.

Парламентарците биле известени да го напуштат објектот преку разгласниот систем откако се вклучил и звучниот аларм за пожар.

Би можело да ве интересира

Приоритет на Владата е излегување од ЕУ на 31 октомври

Ана Ололовска

Ковени: Договор за Брегзит е можен, и тоа уште неделава

Ана Ололовска

Пет можни сценарија за Брегзит

Ангеловска-Галовеј: Билатерален договор за партнерство за да продолжи позитивниот тренд во размената меѓу двете земји

Џонсон ќе бара поддршка од парламентот

Татјана Ташкова

Велика Британија и ЕУ ги интензивираат преговорите за Брегзит