Две дојави за бомби во центарот на Киев, евакуирани 1.500 луѓе

Од:

Околу 1.500 луѓе се евакуирани од плоштадот „Независност” во Киев и блискиот трговски центар по две дојави за бомби, објави денеска прес-службата на киевската полиција.

-Полицијата доби повик дека во трговскиот центар е поставена бомба. Еден час подоцна, пристигна уште еден повик дека бомба била ставена на плоштадот „Независност“.

Експертите на надлежните служби се наоѓаат на терен.

Би можело да ве интересира

Лажна дојава за бомба во индиски авион

ВИДЕО: Евакуирана железничка станица во Брисел поради закана од бомба

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Митровски: Ако Павле Богоевски молчи, обвинителството нема докази, ако признае може да добие и затвор

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Три трговски центри во Брисел евакуирани по дојава за бомба

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Откриена бомба во трговски центар во Брисел