Делегацијата на ЕУ во Русија отвори налози на Телеграм и на Вконтакте

Од:

Делегацијата на Европска Унија во Русија денеска соопшти дека отворила налози на апликацијата Телеграм и на руската социјална мрежа ВК (Вконтакте), руска верзија на Фејсбук.

Налозите се отворени со цел корисниците на тие платформи да се запознаат со најновите настани поврзани со ЕУ.

Делегацијата на ЕУ на Телеграм и на ВК ќе објавува изјави, соопштенија, видеоматеријали, фотографии и графикони.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Петмина загинати при падот на рускиот воен транспортен авион

А1он

Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе

А1он

Мишел: Европската политичка заедница не е алтернатива на проширувањето

А1он

ЕУ и Норвешка договорија зголемување на испораката на гас

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се урна руски воен авион, загинаа четири лица

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Зеленски по кандидатскиот статус на Украина за ЕУ: Најважна одлука во 30-те години независност

Ана Ололовска