Чиле го погоди земјотрес со јачина од 5,7 степени

Од:

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле, но засега нема информации за поголема материјална штета или повредени, пренесува Ројтерс.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот во средата бил во областа на 20 километри југоисточно од Ранкагва, Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Би можело да ве интересира

Во Чиле денеска се одржува референдум за новиот Устав

Ана Ололовска

Пратениците во Чиле ќе бидат тестирани на дрога

Ана Ололовска

Силен земјотрес го погоди Чиле

Силен земјотрес во Чиле

А1он

Чиле ги отвори копнените граници

ВИДЕО: Чилеанскиот претседател нападнат со камења

Ана Ололовска