Чешка: Секое второ пиво гратис

Од:

Од денеска сите кафулиња и ресторани во Чешка повторно се отворени, а најголемата пивница во земјата Пилснер Уркел има промоција, со која секое второ нарачано точено пиво ќе биде бесплатно.

Чешките медиуми објавија дека акцијата се однесува на секоја пивница од тој бренд.

Кафулињата и рестораните беа затворени во Чешка од средината на март поради мерките за спречување на ширењето на новиот коронавирус. 

Би можело да ве интересира

Песков: Москва сака добри односи со Прага, но не по секоја цена

Ана Ололовска

Москва прогласи двајца чешки дипломати за перосна нон-грата

Ана Ололовска

Полската војска се повлекува од чешка територија, каде била „по грешка“

А1он

Најмалку еден загинат во поплавите во Чешка

Ана Ололовска

Од утринава се отвораат границите меѓу Унгарија, Австрија, Чешка и Словачка

Ана Ололовска

Чешка, Словачка и Унгарија со заеднички правила околу патувањето

А1он