Убиецот од Прага е одговорен за уште две убиства, вели Вондрашек

Од:

Постојано пристигнуваат нови детали за масакрот во Прага. Да потсетиме, 17 лица беа убиени во центарот на Прага. Меѓу нив е и напаѓачот.

Подоцна беше откриено дека напаѓачот го убил својот татко денеска во село во близина на Прага, а оттаму тргнал кон чешкиот главен град.

Сега доаѓаат нови информации. Началникот на полицијата Мартин Вондрашек вечерва изјави дека, според достапните информации, напаѓачот е одговорен и за уште две убиства.

„Работиме со верзијата дека напаѓачот очигледно е одговорен и за убиствата во Клановице“, рече началникот на полицијата, додавајќи дека жртвите ги избрал по случаен избор.

Пред шест дена непознат напаѓач застрелал возрасен и дете во шума, а според медиумите жртви биле триесет и двегодишен маж и неговата двомесечна ќерка.

Како што изгледа, соопшти полицијата, убиецот во тој случај е напаѓач од Прага.

Би можело да ве интересира

Австриските власти го екстрадираат во Србија осомничениот за убиството на Нусрет Дестановиќ

Доживотен затвор за свирепиот убиец од Кочани кој со 40 убоди уби жена

Анита Петровска Рајковиќ

Словенката Сабина е пронајдена мртва, несреќната жена ја убиле нејзиниот сопруг и неговата љубовница

Во Стокхолм: Убиен е татко пред очите на неговиот син

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Како убијците на Данка го признале делото: Возачот зборувал на влашки, соучесникот веднаш кажал што се случило