Белгиски професор давал испитни прашања на студентки во замена за разголени фотографии

Од:

Медиумите во Белгија обелоденија дека професор во виша школа за медицински сестри близу Антверпен им ветувал на студентките испитни прашања во замена за голи слики.

Неколку од студентките го пријавиле однесувањето на професорот.

Според пријавите тој тоа го правел преку апликацијата Снепчет. Според сведочењата истиот професор имал сексуални односи со некои студентки во подрумот од школото.

Студентките алармирале за проблемот уште во септември, тие поднеле и докази за однесувањето на професорот, слики и пораки кои тој ги испраќал. Школото сè уште води истрага, два месеца откако се поднесени првите пријави.

Белгиските медиуми пишуваат дека професорот е познат во областа на негата и менталното здравје на здравствените работници.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Панцери се согласи на соработка со Обвинителството на Белгија

Ана Ололовска

Белгиските разузнавачи се загрижени поради радикализацијата на малолетниците

Минатата година во Антверпен биле запленети околу 110 тони кокаин

Ана Ололовска

Белгија прогласи епидемија на грип, најмногу погодени децата и младите

А1он

Белгиски државјанин осуден на 28 години затвор во Иран

А1он

Нови рации во истрагата за корупција во Белгија, претрес и во Европскиот парламент

Ана Ололовска