(ВИДЕО) Внимавајте: Напивка за слабеење, суплементи за црниот дроб, млеко, чоколади – повлечени како небезбедни

Од:

Млеко „милкано“, виршли „вуди“, сок од јаболко „хип“, сладоледи од познати брендови, киндер-производи, чоколади „твикс“, биоѓумбир во прав, сируп KIDZ OMEGA LIQID – ова е само дел од производите што оваа година се повлечени од продажба бидејќи се утврдило дека одредени серии од нив се со недозволени адитиви или, пак, се небезбедни за јадење.

Последно, овој месец АХВ повлекла од продажба суплементи и производи за слабеење и убавина, за регенерација на црниот дроб и слично, произведени во Словенија, но сепак содржеле недозволени адитиви.

Што сè е повлечено од продажба, каква храна јадеме, дали е безбедна и зошто воопшто е дозволено овие производи да се најдат во продажба, гледајте во анализата на „Скен“.

Би можело да ве интересира

Агенција за храна му одговори на ВМРО: Од 117 службени возила регистрирани се 79, во тек е избор на осигурителна компанија

Орце Костов

Искршено стаклото на македoнскиот културен клуб во Благоевград – не стивнуваат провокациите

Анита Петровска Рајковиќ

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на македонски полицаец-Чак Норис е одговорот од Македонија

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Џамбаски: Tоа што се случува на границата е срам

(ВИДЕО) Невидено е што Европа молчи на заканите, а Бугарија ја користи ЕУ за бугаризација на Македонија

60-годишен Македонец почина на граничниот премин со Србија

А1он