ВИДЕО: Шоу на Анета Стефановска во ДИК

Од:

Членот на ДИК од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Анета Стефановска го привлекува вниманието на јавноста, колегите и медиумите со својот карактеристичен настап во Државната изборна комисија. Членовите на ДИК и медиумите се обидуваа да се сокријат за да не ги снимат камерите дека се смеат.

Денеска Стефановска имаше дуел и недоразбирање со Виолета Дума. Се пофали дека Дума читала материјал кој таа и го дала.

Од видеото дуелот Стефановска-Дума.

Би можело да ве интересира

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Ана Ололовска

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги повлекоа приговорите за вториот изборен круг

А1он

ДИК ги објави конечните резултати од вториот изборен круг

А1он

До ДИК пристигнале 13 приговори, седум од ТМРО и шест од СДСМ

А1он

7 comments

JAS 10/04/2013 - 13:44 at 13:44

TESKO NAS.
CRNA MAKEDONIJO KOJ TE VODI.
KRIVICNA ODGOVORNOST ZA SITE

Reply
mojso 10/04/2013 - 17:24 at 17:24

Za kogoe arna e.

Reply
al capone 10/04/2013 - 18:00 at 18:00

hahahaha AAAAAAA AHAHAHAHAHAH

Reply
slobodan 10/04/2013 - 18:01 at 18:01

g-gava so debatava me potseka na komsiska karanica za pruzanje alista,kapenje
od kaj komsijata i slicno:)))

Reply
Aleksandar 10/04/2013 - 19:20 at 19:20

Mnogu odamna Boshko Smakjoski za togashnata elita reche”So vakvi lejki ke si sedime so petrolejki”.Boshko odamna go nema/a ni nedostiguva negoviot humor/,socijalizmot propadna ,ama i ovie koj vikaa uaa…. i vetuvaa demokratija,ne se poarni.Greshkata e izgleda podlaboko….

Reply
sanja 11/04/2013 - 00:09 at 00:09

sramotaaaaaaaaaaaaaaaaa

Reply
LELEEEEEEEEEEEE!!! 11/04/2013 - 00:40 at 00:40

Морам да им изразам сочуство на членовите на ДИК, после толку време интензивно дружење со ГОСПОЃАВА Анета, …(и му ја скршија кичмата на брат ми …). Господ нека ни е на помош, ако и тој може да ја замолче!

Reply

Leave a Comment

two × three =