ВМРО-ДПМНЕ: Наместо раст и развој имаме рекет и криминал

Од:

Две ипол години Македонија тоне. Македонската економија е оценета со нула од германските стопанственици, реагира ВМРО-ДПМНЕ на објавата на „Фејсбук“, на премиерот Зоран Заев, преку соопштение.

„Јавниот долг е зголемен повеќе од пола милијарда евра, а нема никаква инвестиција.

Нивото на капитални инвестиции во последните две години е најниско од осамостојувањето до денес.

Стандардот на граѓаните е намален. Наместо раст и развој имаме рекет и криминал.

Македонија со Заев оди само надолу. Потребни се итни оставки и распишување предвремени парламентарни избори, а не празни флоскули.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

Жените пратенички на ВМРО-ДПМНЕ не гласаа за законот за прaвична застапеност на листите, ДУИ гласаа против

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Стоилковски: Aко Филипче утврдил сомнителен инсулин, зошто нема постапка за одговорност, фатени се живи како прават малверзации со валиден инсулин

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев губи контакт со реалноста, за еден ден ја задолжи Македонија за 300 милиони евра

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Апостолоски: Расипништвото и катастрофалното работење на Наумоски заземаат загрижувачки размери

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузмановска: Заев и Ангеловска ќе ја задолжат државата за нови 216 милиони евра

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто МВР и УЈП молчат за долгот на СДСМ?

Ана Ололовска