zoran milanovic

Регион

Милановиќ: За неколку дена Парламентот ќе се распушти, Хрватска ќе биде без власт неколку месеци

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ изјави денеска дека наскоро ќе се распушти Парламентарни поради парламентарните избори и дека земјата ќе биде без власт неколку месеци. Имајќи
Регион

(ВИДЕО) Колинда по поразот со солзи во очите: Останувам во Хрватска, но сега одам на одмор

А1он
Досегашната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ им се обрати на разочараните членови и симпатизери на ХДЗ во полупразната сала со оглед дека половината од
Македонија

Заев му ја честиташе на Милановиќ победата на претседателските избори во Хрватска

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва му ја честита победата на кандидатот на СДП Зоран Милановиќ на претседателските избори во Хрватска. -Мојот другар Зоран Милановиќ
Регион

ВИДЕО: Инцидент на изборите, во Загреб гласач вербално го нападна Милановиќ

А1он
На гласачкот место каде што се појави претседателскиот кандидат Зоран Милановиќ беше вербално нападнат од еден човек. -Не може мене да ме смени комуњара како