zivotni

Магазин

„Бермудски триаголник“ кој голта птици

А1он
Сопствениците на гулаби-писмоносци во Велика Британија, имаат причина да веруваат во појавата, која меѓу вљубениците во овој спорт се нарекува „Бермудски триаголник“. Минатиот викенд само
Македонија

ФОТО: Протести пред циркусот Сафари во Скопје

А1он
Триесетина Скопјани протестираа пред шаторот на циркусот Сафари, поставен на просторот кај спортската сала Борис Трајковски во Скопје. Активистите за заштита на животните протестираа со