Zijadin Sela

Македонија

ВИДЕО: Како беше извлечен Зијадин Села – исповест на човекот што му го спаси животот

А1он
Села е во стабилна состојба; Човекот што му го спаси животот зборува за часовите на ужас. Припадникот на собраниското обезбедување, Абдулфетах Алими од кумановско Оризаре
Македонија

(ВИДЕО) Села: Закон за СЈО и Специјален суд, па избори

А1он
Пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села, побара од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се изгласа закон за СЈО и формирање Специјален суд, а потоа да
Македонија

(ВИДЕО) Села: Оној кој не сака да почне Собранието со работа е анархист

А1он
Кризата продолжува, дури добива и поголем замав. Единствена можност за излез од кризата е по институционален пат, а не пад на институциите, рече лидерот на
Македонија

ВИДЕО: Средба на Хан и европратениците со Алијансата за Албанците

А1он
Почна средбата на лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села со комесарот Јоханес Хан и европратениците. На средбата ќе се разговара за продолжување на конститутивната
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села

А1он
„Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема
Македонија

Зијадин Села на средба во германската амбасада

А1он
Лидерот на Движењето за Реформи – ДПА, Зијадин Села и генералниот секретар Арбен Таравари денеска биле поканети и присувствуваа на работна средба во Германската Амбасада
Македонија

Средба на Зијадин Села со високи претставници на американската амбасада во Скопје

А1он
Денес во просториите на Американската Амбасада во Македонија, претседателот на Движењето за реформи ДПА, г. Зијадин Села придружуван од генералниот секретар Арбен Таравари, остварија средба
Македонија

Села ја напушти градоначалничката функција, негов наследник е Мустафа Забзун

А1он
Градоначалникот на општина Струга Зијадин Села денеска поднесе оставка од функцијата, а за негов наследник го назначи Мустафа Забзун. Градоначалничката функција, Села ќе ја замени
Македонија

Села: Потпишаниот договор е противуставен

А1он
Претседателот на Движењето за реформи на ДПА и градоначалник на Струга, Зијадин Села, вели дека четирите политички партии го прекршиле Уставот со потпишувањето на вчерашниот