Zijadin Sela

Македонија

Хаос во владината коалиција: Прво извинување до Ахмети, па потоа поддршка за министер

А1он
Последните неколку дена во јавноста е актуелизирано прашањето кој ќе биде новиот министер за здравство. Моментално не се шпекулира со конкретни имиња, но познато е
Македонија

Определен притвор за осомничените за нападот врз Зијадин Села

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за проширување на истрагата за уште 3 лица за сторено кривично дело Убиство во обид сторено во соизвршителство, од
Македонија

30-дневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

А1он
На предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка им определи мерка 30-дневен притвор на четворицата напаѓачи на пратеникот
Македонија

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата
Видео Македонија

(ВИДЕО) Села: На 27 април беше направен атентат врз Албанците во РМ

А1он
На 27 април се случи политички атентат врз барањата на потребите на Албанците во Република Македонија. Ние сме за ново владеење, владеење кое ќе биде
Македонија

Младите на ДПА – Движење за реформи бараат одговорност за настаните на 27 април

А1он
Под мотото „Стоп на насилството и стоп на омразата“, членовите на подмладокот на ДПА – Движење за реформи од тетовскиот огранок денеска на градскиот плоштад
Македонија

Приведени осомничени за нападот на Села во Собранието

А1он
39 годишниот Кире Ѓеоргиевски од Скопје и неговиот 68 годишен татко утрово се приведени во полициската станица Кисела Вода под сомнение дека го нападнале пратеникот
Македонија

ВИДЕО: Како беше извлечен Зијадин Села – исповест на човекот што му го спаси животот

А1он
Села е во стабилна состојба; Човекот што му го спаси животот зборува за часовите на ужас. Припадникот на собраниското обезбедување, Абдулфетах Алими од кумановско Оризаре