ziberi

Македонија

Средба меѓу претседателот Пендаровски и народниот правобранител Зибери

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими народниот правобранител Насер Зибери. На средбата, како што информираат од Кабинетот на претседателот, народниот правобранител го презентираше Годишниот извештај
Македонија

ДУИ ветува државна поддршка за домување од 20.000 евра за млади семејства

А1он
Кандидатот на ДУИ за премиер, Насер Зибери, денеска посети млади семејства, со кои разговараше за проблемите со кои тие се соочуваат. Тој рече дека партијата
Македонија

Зибери се залага за задолжителни часови по албански јазик од петто одделение

А1он
Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена на функцијата ќе биде да работи на подобрување на иднината