vospitno-popraven dom

Македонија

Исчезнал штитеник од дом за деца со воспитно социјални проблеми

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека исчезнал штитеник од дом за деца со воспитно социјални пролеми. „На 09.09.2021 во 13.00 часот во Полициската станица
Македонија

Невладина организација донира храна, облека и сапун во тетовскиот воспитно-поправен дом

А1он
Во Воспитно-поправниот дом „Тетово“ денеска пристигна донација од Здружение Институт за развој на заедницата – Тетово. Донирани се: техничка опрема, храна, облека, средства за лична
Македонија

ВИДЕО: Маричиќ отвори нов воспитно-поправен дом во тетовско, изградбата чинеше четири милиони евра

А1он
Министерот за правда Бојан Маричиќ и неговиот заменик, Агим Нухиу, заедно со амбасадорот на Кралството Холандија во Северна Македонија, г. Дирк Јан Коп, претставничката на