veselin vujovic

Спорт

Вујовиќ по исфрлањето на Вардар од Ф4: Срамна одлука на СЕХА

А1он
Тренерот на Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, ја нарече „срамна“ одлуката на раководството на СЕХА лигата да го исфрли актуелниот македонски ракометен првак од завршниот фајналфор
Спорт

Вујовиќ: Во Загреб одиме на победа, нема да калкулираме со предноста од Скопје

А1он
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ, најави игра на победа на неговите избраници во реваншот од четвртфиналето на регионалната ракометна СЕХА-лига, со Загреб на гостински терен.
Спорт

Вујовиќ: Не мора да ме сакаат, ама додека сум јас тренер, има да гинат за Вардар

А1он
Под водство на старо-новиот тренер Веселин Вујовиќ, македонскиот ракометен првак Вардар денес го имаше првиот официјален тренинг во пресрет на сезоната 2021/22. За впечатоците од