seha liga

Спорт

Вардар: Изборивме место на Ф4, СЕХА реши да не исфрли поради позитивен случај

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар, иако обезбеди место на Ф4 турнирот во СЕХА лигата во Задар, сепак нема да се појави во полуфиналето. Таму требаше да
Спорт

Вујовиќ по исфрлањето на Вардар од Ф4: Срамна одлука на СЕХА

А1он
Тренерот на Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, ја нарече „срамна“ одлуката на раководството на СЕХА лигата да го исфрли актуелниот македонски ракометен првак од завршниот фајналфор
Спорт

СЕХА потврди, Вардар нема да игра на „Фајнал фор“

А1он
Раководството на регионалната ракометна СЕХА-лига, вечерва преку соопштение ги потврди шпекулациите дека Вардар нема да игра на завршниот турнир во Задар поради позитивен играч на
Спорт

Поради позитивен ракометар на коронавирус, Вардар најверојатно нема да игра на Ф4 во СЕХА

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар и покрај обезбеденото учество на „Фајнал фор“ турнирот во СЕХА-лигата, нема да игра на завршницата во Задар, објавија повеќе медиуми. Причината
Спорт

СЕХА: Еурофарм Пелистер елиминиран во четвртфиналето

А1он
Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер не успеа да обезбеди пласман на завршниот фајналфор турнир во СЕХА лигата, откако попладнево загуби на гостувањето кај Мешков Брест
Спорт

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7). Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти
Спорт

Еурофарм Пелистер почна со победа во СЕХА лигата

А1он
Еурофарм Пелистер со победа тргна во регионалната ракометна СЕХА лига, откако вечерва триумфираше во Битола над Металопластика со 30:26 (12:14). Македонскиот тим добро го отвори
Спорт

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

А1он
Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако