ukaz

Свет

Потпишан указ за референдум за обединување на регионот Запорожје со Русија

А1он
Шефот на воено – цивилната администрација на областа Запорожје, Евгениј Балицки денеска изјави дека потпишал указ за одржување референдум за присоединување на овој регион кон