twitter

Магазин

Акционерите во Твитер го одобрија договорот со Маск за купување на компанијата

А1он
Акционерите во американскиот гигант за социјални медиуми Твитер речиси едногласно го одобрија претходно склучениот договор со Илон Маск за купување на компанијата, јави ДПА. Првично,
Свет

Во своето прво обраќање до вработените на Твитер, Маск зборуваше за намалување на персоналот

А1он
Илон Маск за првпат им се обрати на вработените на Твитер и рече дека компанијата ќе мора да го намали бројот на вработени, нудејќи неколку
Свет

Илон Маск „на исто мислење“ со ЕУ по однос европската регулатива на дигиталната сфера и „Твитер“

А1он
Американскиот милијардер Илон Маск во понеделникот го уверил европскиот комесар за внатрешен пазар Тиери Бретон дека има намера да ја почитува регулативата на ЕУ што
Свет

ЕК не гледа проблем Илон Маск да биде единствен сопственик на Твитер

А1он
Европската Комисија не ја коментира можната одлука милијардерот Илон Маск да стане единствен сопственик на популарната социјална мрежа Твитер, јави дописничката на МИА од Брисел.
Магазин

Илон Маск наскоро би можел да стане единствен сопственик на Твитер

А1он
Претставниците на компанијата „Твитер“ одлучија да преговараат со извршниот директор на „Тесла“ откако Илон Маск ги соопшти деталите за неговата понуда за преземање на компанијата.
Свет

Твитер забранува реклами кои се во спротивност со науката за климатските промени

А1он
Твитер соопшти дека повеќе нема да дозволува огласувачи на својата платформа кои го негираат научниот став за климатските промени, следејќи ја политиката што ја воведе
Свет

ЕМСЦ блокира профили на Твитер поради лажни предвидувања

А1он
Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ) соопшти дека од синоќа блокирал профили на Твитер на корисници поради лажни предвидувања за земјотрес, но и политички и навредливи