tupancevski

Македонија

Најчевска се смее на опомената за Тупанчески: Гонете се! Лепенче со пчеличка на рачето му ставиле?

Кристијан Ландов
Одлуката на вицепремиерката за политики за добро владеење, Славица Грковска, да му изрече само писмена опомена на министерот за правда Никола Тупанчески наиде на потсмев
Македонија

Тупанчески навиваше во Палермо, додека Брнз јавно алармираше дека скоро никој не верува во судството

Кристијан Ландов
Додека американската амбасадорка во Македонија, Кејт Брнз алармираше дека само осум проценти од Македонците веруваат во судските органи, министерот за правда Никола Тупанчески отиде да
Македонија

И „Идризово“ стана небезбедно: Управата вторпат одби интервју со Боки 13, побарана реакција од Тупанчевски

Кристијан Ландов
И затворот „Идрозово“ стана небезбеден откако „А1он“ по вторпат достави барање за интервју со осудениот Бојан Јовановски-Боки 13. Управата за извршување санкции и директорот Марјан