Trifun kostovski

Македонија

Костовски бара оставка од Антикорупциска, не покажала интерес и не отворила предмет за Еуростандард банка

А1он
Трифун Костовски бара оставка од членовите на Антикорупциска комисија, поради непокренување предмет за стечајот на Еуростандард банка. -Денеска изминуваат точно седум месеци од носењето во
Македонија

Костовски: Лицата кои се под истрага за Еуростандард банка да се идентификуваат со име и презиме

А1он
Еден од сопствениците на пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски, во реакцијата по повод поведувањето истрага против четири одговорни лица за перење пари и предизвикување стечај,
Македонија

Трифун Костовски по отфрлената жалба за замрзнатиот имот: Објавувам граѓанска непослушност

А1он
По повод одлуката на основниот Кривичен суд за замрзнување на имотот на Трифун Костовски и отфрлање на неговата жалба во случајот со „Еуростандард“ на Костовски
Економија

Костовски: Гувернерката Ангеловска-Бежоска свесно ја однесе „Еуростандард банка“ во стечај

А1он
Бизнисменот Трифун Костовски упати јавен повик до државниот врв да помогне во, како што вели, справувањето со неправдата со пропаѓањето на „Еуростандард банка“. Во писмото,
Економија

Костовски: Многу нејаснотии во случајот „Еуростандард“, Обвинителството и МВР да истражат

А1он
Еден од сопствениците на пропаднатата „Еуростандард банка“, Трифун Костовски, упати нов јавен повик, овој пат до неколку државни институции, да се вклучат во случајот со
Економија

Народна банка до Трифун Костовски: „Еуростандард“ не исполнуваше минимални законски услови за работа

А1он
Народна банка на Северна Македонија во соопштение реагира на денешниот јавен апел на Трифун Костовски, еден од акционерите во пропаднатата „Еусростандард банка“ да се повлече
Економија

Трифун Костовски: Да се повлече стечајот на Еуростандард, законот не може да биде над интересите на граѓаните

А1он
Во отворено писмо до јавноста, Трифун Костовски, кој се претставува како „еден од акционерите на Еуростандард банка,“ јавно ги повикува сите политички партии, сите институции,
Македонија

Поранешниот претседател на УО на „Еуростандард банка“: Сопствениците не беа способни да го следат растот на банката

А1он
Николче Петкоски, поранешниот претседател на Управниот одбор на „Еуростандард банка“, кого сопственикот Трифун Костовски го посочи како еден од одговорните за пропаѓањето на банкта, денеска
Економија

Костовски за Еуростандард банка: За кило месо, убија вол

Искра Манојлоска
Мнозинскиот акционер во Еуростандард банка, Трифун Костовски, го обвинува Управниот одбор за пропаста на банката. Тој на денешната прес конференција, заедно со неговиот син најавија
Македонија

Костовски: Се извинувам на сите кои се почувствувале навредени, немав никакви задни мисли

А1он
Претседателот на Здружението за општествено економски просперитет – ЧОВЕКОТ ПРЕД СЕ, Трифун Костовски, преку соопштение го искажа својот став околу реакциите на јавноста за неговите