treskavec

Култура

Концерт на „Танец“ во Охрид за обнова на манастирот Трескавец

А1он
Националниот ансамбл за народни песни и игри „Танец“ вечерва ќе одржи хуманитарен концерт во Охрид, а сите средства собрани од продадените билети ќе бидат наменети
Македонија

Поддршка од прилепските фризери и бербери за обнова на Трескавец

А1он
Голем е одѕивот на денешната хуманитарна акција за обнова на манастирот Трескавец што ја реализираат фризерите и берберите од Прилеп. – Многу ми е мило што има голем
Македонија

Прилепските фризери и бербери во хуманитарна мисија за Трескавец

А1он
Во Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп денеска ќе се одржи хуманитарна акција за обнова на манастирот Трескавец. Прилепските бербери и фризери од 10 до
Македонија

Прилепските фризери и бербери ќе донираат за обнова на Трескавец

А1он
Прилепските фризери и бербери в недела се вклучуваат во хуманитарна мисија за собирање средства за обнова на големото светилиште, манастирот Трескавец, соопштија претставниците од еснафот
Култура

Центарот за култура „Марко Цепенков“ во акција за помош на манастирот Трескавец

А1он
Виртуозот на народни инструменти Драган Даутовски синоќа одржа хуманитарен концерт во Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп, од кој приходот е наменет за обнова
Култура

Хуманитарен концерт на Драган Даутовски за обнова на Трескавец

А1он
Виртуозот на народни инструменти Драган Даутовски задутре во Центарот за култура „Марко Цепенков” во Прилеп ќе одржи хуманитарен концерт. Приходот ќе биде наменет зз обнова
Македонија

Канческа-Милевска: Конкретизирани се чекорите за обнова на конаците на Трескавец

А1он
Во локалната самоуправа во Прилеп попладнето се одржа состанок на надлежните институции за активностите за обновата на манастирскиот комплекс Трескавец на кој присуствуваше и министерската
Култура

Хуманитарен концерт на Танец и претства на Театарот комедија за Трескавец

А1он
Продадени се влезниците за хуманитарниот концерт на Танец кој вечер ќе се оджи во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, а средствата ќе бидат