tihanovskaja

Свет

Русија со потерница ја бара белоруската опозиционерка Тихановскаја, Москва не открива што згрешила

А1он
Кандидатката на белоруската опозиција на неодамнешните претседателски избори во државата, Светлана Тихановскаја, е ставена на списокот на барани лица во Русија. Руски медиуми јавија дека
Свет

Доналд Туск предлага белоруската опозиционерка Тихановскаја да биде номинирана за Нобелова награда за мир

А1он
Европската унија да ги номинира Светлана Тихановскаја и нејзиниот сопруг Сергеј за Нобеловата награда за мир, предложи поранешниот претседател на Европскиот совет и поранешен полски
Свет

Тихановскаја: Со тешко срце си заминав од Белорусија

А1он
Опозициската кандидатка на претседателските избори во Белорусија, Светлана Тихановскаја денеска потврди дека донела „тешка одлука“ да ја напушти земјата, каде се врши репресија врз протестното
Свет

Белоруската опозициска политичарка Светлана Тихановскаја пребегна во Литванија

А1он
Опозициската кандидатка на претседателските избори во Белорусија, Светлана Тихановскаја, која го оспорува реизборот на претседателот Александар Лукашенко, побегна во Литванија, изјави денеска литванскиот министер за