tetovo

Македонија

Во Тетово одбележана 69-годишнината од загинувањето на Кузман Јосифовски Питу

А1он
Со полагање на свежо цвеќе пред бистата на народниот херој Кузман Јосифовски Питу денеска во касарната на АРМ во Тетово, што го носи неговото име, беше
Македонија

Државниот универзитет во Тетово одбележува 18 години

А1он
Државниот универзитет во Тетово денеска со повеќе активности ќе ја одбележи 18-годишнината од првите предавања. По тој повод, претставници на Универзитетот ќе го посетат објектот
Македонија

ВИДЕО: Харадинај сред Тетово прогласен за почесен граѓанин

А1он
[staff name=”Зоран Јовановски” position=”Автор”][/staff]По пристигнувањето во Тетово поранешниот водач на ОВК и поранешен премиер на Косово Рамуш Харадинај имаше средба со лидерот на опозициската ДПА
Македонија

Харадинај: Во Тетово се чувствувам како во местото каде сум роден

А1он
Поранешниот командант на УЧК, Рамуш Харадинај е прогласен за почесен граѓанин на Тетово. „Се чувствувам тука исто како во местото каде што сум роден. Тетово
Македонија

Харадинај ќе присуствува во Тетово на свеченоста во негова чест

А1он
Советниците од македонскиот политички блок во Тетово поднеле претставка до Државниот инспекторат за локална самоуправа, поради вчерашната одлука на Советот на општината за прогласување на