taci

Македонија

Твитер: Тачи ај да бегаме од часови, не биди бубалица!

А1он
Презентираните смс пораките на Мендух Тачи за кои кажа дека ги добивал од Зоран Заев, како и нивната содржина, наместо планираниот ефект, предизвикаа потсмев на
Македонија

Тачи: Потреба нема, но ако сакаат избори – бујрум

А1он
Лидерот на ДПА и американскиот амбасадор ја отвориле темата за претседателските избори. Тачи и Волерс во американката амбасада во Скопје разговарале и за евроатланските процеси
Македонија

Тачи: СДСМ е пред распаѓање и му треба сериозна реорганизација

А1он
Демократската партија на Албанците денеска во Гостивар на редовно собрание на централното претседателство донесе повеќе одлуки што ќе бидат спроведени во наредниот период. Меѓу поважните
Македонија

Тачи: Договорот со СДСМ за локалните избори веќе не постои

А1он
Договорот на СДСМ и ДПА за изборна соработка е дефинитивно раскинат, соопшти Мендух Тачи, две недели откако по средбата со американскиот амбасадор изјави дека разнишаниот