super bowl

Магазин

Трамп ја нападна бремената Ријана по настапот: „ Со поганиот речник го навреди нашиот народ“

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја нападна Ријана откако пејачката настапи на полувремето на Супер Боул и откри дека е бремена. Тој го нарече нејзиниот
Магазин

Џенифер Лопез и Шакира ќе пејат на полувремето на „Супербоул“

А1он
Светските поп-ѕвезди Џенифер Лопез и Шакира годинава ќе ја забавуваат публиката на полувремето на „Супербоул“ финалето во американско рагби. Двете тоа го потврдија на Твитер.
Свет Спорт

„Супер боул“ стана најскапиот спортски настан во САД

Кристијан Ландов
За најважниот спортски настан во САД, финалето на Националната фудбалска лига (НФЛ) – „Супер боул“, цените на билетите во пресрет на натпреварот кој се одржа