stud

Македонија

Поларни температури, снег и отежнат сообраќај

А1он
Температури под нулата и снежна покривка, вака е во земјава на вториот ден од викендот откако зафати студениот бран кој донесе исклучително ниски температури и
Свет

Во Шведска и во Велика Британија забележана најниската температура во јануари

А1он
Во Шведска денеска е забележана најниската температура овој месец минус 39,5 степени Целзиусови, објави шведскиот хидрометеоролошки завод. Шведскиот метеоролошки и хидролошки институт соопшти дека таа
Свет

ВИДЕО: Американскиот Среден запад во поларен вртлог

А1он
Американскиот Среден запад го зафати студен бран, познат како поларен вртлог, поради што животот во повеќе градови е парализиран. Поради арктичкото време, досега починале најмалку