senatori

Македонија

Средба на претседателот Пендаровски со сенаторите Џин Шахин и Петер Велч

Орце Костов
Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими сенаторката Џин Шахин и сенаторот Петер Велч. Изразувајќи задоволство од посетата на нашата земја, претседателот Пендаровски ја истакна досегашната
Македонија

Сенатори до Стојковски:Ректоре, Вие најгрубо го прекршивте Статутот на УКИМ!

А1он
Осум членови на Универзитетскиот Сенат испратија отворено писмо до ректорот во заминување, Велимир Стојковски. Го потсетуваат дека Ректорската управа по две недели се уште не