RTS

Регион

Унгарската полиција физички нападна новинарска екипа на РТС

А1он
Унгарските полицајци физички нападнаа новинарска екипа на РТС и ја уништиле нивната опрема, иако знаеле дека станува збор за медиумски работници. Како што јави Танјуг,
Регион

Почина директорот на РТС, Александар Тијаниќ

А1он
Денеска, во 64. година од животот почина долгогодишниот директор на РТС, Александар Тијаниќ. Неговото тело било пранајдено пред зградата  на булеварот „Михајло Пупин“ во Белград,
Македонија

ВИДЕО: Документарец на РТС за скопскиот земјотрес што требаше да го направи Македонија

А1он
„Скопје пред половина век-денот кој ја разниша Југославија“ е документрецот кој по поводот 50 години од катастрофалниот земјотрес го подготви РТС. Одличен новинарски пресек за