rk vardar

Спорт

Раул: Во првото полувреме нашата одбрана беше одлична, а голманот перфектен

А1он
Македонскиот ракометен шампион Вардар со два гола предност го доби првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите со германскиот тим Флензбург. „Вардарци“ победија со 26:24,
Спорт

Вардар го победи Флензбург, во Скопје ќе брка историја

А1он
Македонскиот ракометен шампион Вардар постигна победа на првиот натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампионите на гостувањето кај бундеслигашот Флензбург со 26:24. Македонскиот првак во
Спорт

Ракометарите на Вардар по реванш против Флензбург

А1он
Ракометарите на македонскиот првак Вардар попладнево го играат првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите против германски Флензбург и ова им е шанса за реваншот
Спорт

Македонскиот шампион Вардар е рангиран на високото 4. место во Европа

А1он
Македонскиот шампион Вардар е рангиран на високото 4-то место во Европа. Ваквиот ранкинг го направиле новинарите кои соработуваат со Европската ракометна федерација (ЕХФ), кои пак
Спорт

РК Вардар закажа пет пријателски натпревари во подготвителниот период

А1он
Македонскиот ракометен шампион Вардар во првата фаза од подготвителниот период од 27 јули до 22 август ќе одигра пет пријателски натпревари. Подготовките за сезоната 2016/2017