ricard grenel

Регион

Гренел: Победата на Бајден ќе го врати Балканот во статус кво

А1он
Специјалниот претставник на претседателот Трамп за српско-косовското прашање, Ричард Гренел во неделата се сретна со претставници на српската дијаспора во САД во Питсбург од каде
Регион

Гренел: Албанците ми рекоа дека ќе гласаат за Трамп

А1он
Специјалниот претставник на Белата куќа за дијалог меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, објави на „Инстаграм“ дека разговарал со деловни и верски лидери на албанската
Регион

Гренел: Обама и Бајден осум години ги игнорираа Белград и Приштина

Горјан Грнчаровски
Специјалниот пратеник на Белата куќа за дијалог меѓу Белград-Приштина, Ричард Гренел рече дека договорот за нормализација на економските односи е постигнат во Вашингтон затоа што
Регион

(ВИДЕО) Гренел: Неверојатна ноќ во Белград, Србите и Американците пеат за Алабама и Западна Вирџинија

Горјан Грнчаровски
Неверојатна ноќ во Белград, напиша специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговори меѓу Србија и Косово, Ричард Гренел, на својот Твитер профил. „Србите
Регион

Вучиќ: Гренел има идеја заедно со Америка да ја реновираме зградата на Министерството за одбрана и Генералштабот

Горјан Грнчаровски
Денес, по средбата со американската делегација, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на прес-конференцијата изјави дека специјалниот претставник на претседателот на САД, Ричард Гренел, дошол до
Регион

(ВИДЕО) Гренел: Договорот што го потпишаа Србија и Косово ќе отвори нови работни места во регионот

Горјан Грнчаровски
Специјалниот претставник на претседателот на САД за Западен Балкан, Ричард Гренел, изјави дека договорот за економска нормализација на односите меѓу Србија и Косово не е
Регион

Гренел: Спроведувањето на договорот склучен од Косово и Србија е врвен приоритет за администрацијата на Трамп

Горјан Грнчаровски
Спроведувањето на договорите склучени со Приштина и Белград се главните приоритети на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави во неделата специјалниот претставник на Белата