republika srpska

Регион

Република Српска: Оддел за борба против дрога имал разработена мрежа со дилери

А1он
Министерот за внатрешни работи на Република Српска (РС), Радислав Јовичиќ, го сменил целиот оддел за спречување производство и промет на наркотици, чии што инспектори неодамна
Регион

Република Српска отвора претставништво во Вашингтон

А1он
Република Српска денес во Вашингтон официјално го отвора осмото меѓународно претставништво, пренесуваат медиумите. Претеседателот на Република Српска, Милорад Додик, потврди дека за шеф на канцеларијата
Регион

Додик: Ниту САД не можат да ја спасат Федерацијата БиХ од распаѓање

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, предупреди дека ниту американската администрација не може да ја промени состојбата во Федерацијата Босна и Херцеговина, која „се распаѓа во
Регион

Кацин: Извинувањето на Николиќ важна државна порака

А1он
Известувачот на Европскиот парламент за Србија, Јелко Кацин оцени дека извинувањето на српскиот претседател Томислав Николиќ за злосторствата, кои врз Бошњаците ги извршиле поединци во име на
Регион

Радмановиќ: Ако половина од членките на ОН го признаат Косово и РС има право да се одвои од БиХ

А1он
Претседавачот со Претседателството на БиХ, Небојша Радмановиќ, по повод честото повлекување паралели меѓу Република Српска и Косово потсети дека парламентот на РС усвои декларација според која, кога
Регион

Радмановиќ и Изетбеговиќ во официјална посета на Белград

А1он
Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина и неговиот член, Небојша Радмановиќ и Бакир Изетбеговиќ пристигнаа во официјална посета на Србија. Радмановиќ и Изетбеговиќ имаа средба со