ratko mladic

Регион

Српската Влада даде гаранции за времено пуштање на слобода на Ратко Младиќ

А1он
Српската Влада даде гаранции за привремено пуштање на слобода до изрекување на пресудата на поранешниот воен лидер на босанските Срби, генерал Ратко Младиќ. Како што
Регион

Хашкото обвинителство побара доживотна казна затвор за Младиќ

А1он
Хашкото јавно обвинителство на денешниот последен ден од завршниот збор во судскиот процес против поранешниот воен командант на босанските Срби, генерал Ратко Младиќ, побара Судот
Регион

Хашкото обвинителство денеска почнува со завршните зборови во судењето на Ратко Младиќ

А1он
Обвинителството на Хашкиот трибунал денеска го почнува излагањето на завршните зборови во судењето на Ратко Младиќ, обвинет за геноцид, прогон, истребување, убиства, депортации и присилно