pukanje

Македонија

Притвор за двајца учесници во вооружената престрелка во Куманово

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од деветмината кои се гонат за вооружената престрелка
Македонија

Приведени девет лица за престрелката во Куманово

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи, извршија увид на лице место во Куманово каде
Македонија

Почина повредениот во престрелката во Куманово

А1он
Повредениот од огнено оружје во престрелката во Куманово им подлегна на повредите, потврдија од Ургентниот центар во Скопје. Лицето беше повредено синоќа околу 18:30 часот
Свет

Ученик ранет при вооружен напад во средно училиште во САД

А1он
Еден ученик е ранет денеска при вооружен напад во средното училиште „Шарлот Мекленбург“ во американската сојузна држава Севенра Каролина. Како што соопшти локалната полиција, извршител
Свет

Мароканската морнарица пукаше кон брод со мигранти

Едно 16-годишно момче е повредено откако мароканската воена морнарица отвори оган при пресретнувањето на брод со марокански мигранти, јави телевизискиот канал „2М“. – Моторен чамец,
Македонија

Гостиварец си пукал во рака додека го чистел пиштолот

Во гостиварското село Дебреше, во попладневните часови на вчерашниот ден, 62-годишниот Г.Б. се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без одобрение. Според информациите од МВР,
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Рутинска контрола се претвори во филмска потера, која заврши со вооружена пресметка

А1он
Снимка од полициски хеликоптер покажа ескалација на рутинска контрола на автопат во Тексас. Целата ситуација изгледаше како холивудски филм. Според американските медиуми, полицајците го сопреле