promocija

Економија

Македонска премиера на „Skoda Enyaq“: Емотивен, ефикасен и електрифициран

А1он
Со претставувањето на сосема новиот ENYAQ на нашиот пазар, ŠKODA го прави следниот чекор во имплементацијата на својата стратегија за е-мобилност. Целосно електричниот SUV е
Култура

Онлајн-промоција на „Почитувани бубачки и други морничави приказни“од Маша Колановиќ

А1он
Книгата „Почитувани бубачки и други морничави приказни“ од Маша Колановиќ ќе биде претставена со онлајн-промоција на 27 септември (среда), во 19 часот, на фејсбук-страницата на
Култура

„Музеј на детството“ е стаклен сад со спомени и трауми од детството

А1он
Во присуство на многубројна публика, вчеравечер (17 март), во книжарницата „Литература.мк Суперстор“ во „Скопје сити мол“ беше промовирана новата книга за деца и млади „Музеј
Култура

Промоција на италијанскиот превод на Горан Стефановски во Ватикан

А1он
Во Амбасадата на Македонија при Светата Столица вчера се одржа прием во пресрет на новогодишните и божиќните празници, на кој беше промовирам италијанскиот превод на
Култура

Во Прилеп промовирана книгата „Блаже Конески присутен и во македонската драматургија“

А1он
Во прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков“ денеска беше промовирана книгата „Блаже Конески присутен и во македонската драматургија“ од драмскиот автор, и редовен академик во
Култура

Промовиран романот „Трамонтана“ од Наташа Сарџоска

А1он
Промоција на книгата „Трамонтана“, роман првенец на поетесата, преведувачка и антрополог Наташа Сарџоска, во издание на Издавачкиот центар ТРИ, се одржа вечерва во Скопје, на
Култура

„Фениксот на непокорот“ од Виктор Габер – книга за еврејската заедница во земјава и нејзиното повторно возобновување

А1он
Книгата „Фениксот на непокорот“ од Виктор Габер, доајенот на македонската современа дипломатија, денеска беше промовирана во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија. Станува
Култура

Во Охрид промоција на романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова

А1он
Романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова, добитник на наградата „Роман на годината“ за 2018 година, вечер во 20:30 часот ќе биде промовиран во
Македонија

Стојан Андов: Најпаметно решение е договор на власта и опозицијата за поддршка на уставните измени

Кристијан Ландов
Поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов смета дека најпаметно решение за сегашната ситуација во земјва е да се постигне договор меѓу власта и опозицијата, таа да гласа за