promocija

Култура

„Фениксот на непокорот“ од Виктор Габер – книга за еврејската заедница во земјава и нејзиното повторно возобновување

А1он
Книгата „Фениксот на непокорот“ од Виктор Габер, доајенот на македонската современа дипломатија, денеска беше промовирана во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија. Станува
Култура

Во Охрид промоција на романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова

А1он
Романот „Некој бил тука“ од Николина Андова Шопова, добитник на наградата „Роман на годината“ за 2018 година, вечер во 20:30 часот ќе биде промовиран во
Македонија

Стојан Андов: Најпаметно решение е договор на власта и опозицијата за поддршка на уставните измени

Кристијан Ландов
Поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов смета дека најпаметно решение за сегашната ситуација во земјва е да се постигне договор меѓу власта и опозицијата, таа да гласа за