priveduvanje

Свет

ФБИ во Њујорк приведе пратеничка од руската Дума

А1он
Пратеничката во руската Дума, Инга Јумашева, била приведена на аеродром во Њујорк заради сослушување, соопшти амбасадорот на Русија во САД. Таа била приведена од службеници
Македонија

Приведен поранешниот в.д. директор на Централниот регистар

А1он
Приведен е поранешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреа Поповски поради сомнеж дека ги злоупотребил службената положба и овластувањата. Поповски се товари дека вработувал партиски
Македонија

Приведен скопјанец, пренесувал мигранти со автомобил

А1он
Вчера околу 05 часот на магистралниот пат Гевгелија-Скопје, после тунелот кај Демир Капија, полицијата од ПС Неготино сопрела „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управуван од