pretsedalski izbori 2019

Македонија

АНАЛИЗА: Албанските општини му донесоа победа на Пендаровски

Мери Јордановска
Чаир, Центар, Сарај, Струмица и Тетово се петте општини каде што Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата има најголемо водство во однос
Македонија

Пендаровски вечерва во полиција пријави дека некој го следи

А1он
Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, за „А1он“ потврди дека вечерва во полиција поднел пријава дека е таргет на следење на тајна разузнавачка служба, за