pozar

Македонија

ФОТО: Изгаснат пожарот во студентскиот дом во Охрид

А1он
Нема повредени во пожарот кој утрово избувна во Студентскиот дом Никола Карев во Охрид. Освен материјална штета во помошните простории пожарот предизвикал и паника кај
Македонија

Пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

А1он
Огнените јазици утрово го зафатија студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид. Предизвикана е материјална штета,а нема повредени лица. Пожарот избувнал во пералната на објектот. Целосно
Македонија

Локализирани пожарите во Тетово, Ресен и Берово

А1он
Пожарите кои беа активни во текот на вчерашниот ден во Тетово, Ресен и Берово, денеска се локализирани, соопшти денеска Дирекцијата за заштита и спасување. Дирекцијата