Пожар во Расадник во Кисела Вода, жителите излезени на улица

Од:

Две противпожарни возила пристигнаа во населбата Расадник во Кисела Вода, по дојава за пожар кој според неофицијални информации, настанал во влезот во зграда на улицата „Христо Татарчев“.

Жителите на зградата во паника излегоа на улица, чекајќи пожарот да биде изгаснат.

Се уште не се знае која е причината за пожарот, ниту дали огнот зафатил некој од становите. Мирисот на изгорено се чувствува оддалеку, а во моментов противпожарните екипи се влезени во зградата за да проверат од каде точно настанал.

Би можело да ве интересира

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

А1он

Полицијата ги бара сторителите кои го предизвикаа пожарот со градежен шут во Порој

Ана Ололовска

Грчките острови повторно горат, големи пожари на Крит и Евија

А1он

ВИДЕО: Голем пожар го зафати грчкиот остров Хиос, избегната евакуација

А1он

Бесплатна помош за стари и изнемоштени лица во општините Кисела Вода, Шуто Оризари и Карпош

Ана Ололовска

Изгореле 25 јагниња во пожар во Сирково

Ана Ололовска