pes

Регион

ПЕС го поздрави зеленото светло за отворање на преговорите Скопје и Тирана

А1он
Партијата на европските социјалисти (ПЕС) ја поздравува одлуката на на ЕУ за започнување на преговорите за пристапување со Северна Македнија и Албанија. – Ова е
Свет

Франс Тимерманс кандидат на европските социјалдемократи за претседател на ЕП

А1он
Првиот потпретседател на Европската комисија Франс Тимерманс денеска на конгресот на Партијата на европски социјалисти (ПЕС) во Лисабон, е избран за кандидат на пратеничкиот клуб
Македонија

Премиерот Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон во рамки на која
Македонија

ПЕС: Контроверзниот Груевски посака смрт на Заев, ги помина сите линии

А1он
Партијата на европските социјалисти е длабоко загрижена по зборовите на контроверзниот кандидат на изборите во Македонија, Никола Груевски, кој кажа дека посакува смрт на нашиот