pariz

Свет

Фејсбук покрена можност за проверка на безбедноста на жителите на Париз

А1он
Фејсбук покрена можност за проверка на безбедноста на жителите во загрозените делови на Париз, откако корисниците на Твитер ги повикаа граѓаните да пружат засолниште секому
Свет

Aсад: Во Сирија веќе пет години се случува она што синоќа се случи во Париз

А1он
Претседателот на Сирија Башар ал Асад изрази денеска сочуство на француските пратеници поради терористичките напади во париз, укажувајќи дека истото се случува во Сирија веќе
Видео Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бегаат од салата и ги влечат телата на убиените

А1он
Во концертната сала Батаклан во Париз се случи најголемиот масакр, каде џихадистите убија 120 луѓе. Заложниците бегаат на улица по терористичкиот напад, но се пука
Македонија

Заев до Оланд: Сочувство и силна поддршка по ужасните терористички напади

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по ужасните терористички напади во Париз упати тереграма со сочувство и поддршка до францискиот претседател Франсоа Оланд, до семејствата на
Свет

Чешките политичари згрозени од теророт во Париз, се предлага затворање на Шенгенот

А1он
Чешките политичари и изразија сочувство на Франција по терористичките напади во Париз. Како што јави дописникот на МИА од Прага, претседателот на државата, Милош Земан,
Свет

ВИДЕО: Како изгледаше ослободувањето на заложниците од Батаклан

А1он
Од седумте терористички напади, најсмртоносниот беше во концертната сала Батаклан. Медиумите објавуваат нови видеа каде се гледа акцијата на ослободување на заложниците. На таа локација
Свет

(ВИДЕО) Песна на отпорот: Навивачите ја пееја химната додека се евакуираа

А1он
Фудбалот во еден момент беше заменет со страв за сопствениот живот на мечот Германија-Франција. По експлозијата во близина на стадионот следуваше евакуација, а дел од