pandeleski

Македонија

Панделевски: Не е проблем да се спогодам и јас за „Империја“, но прво Обвинителството да каже дека сум невин

А1он
Сопственикот на „Пелистерка“ Цветан Панделевски, преку писмено соопштение со обрати на јавноста во врска со случајот „Империја“. Обраќањето го пренесуваме во целост. „Ова е мое
Македонија

Обвинение за „Империја“: Се гонат Панделески, Митревски, Тасковски, од вкупно 19 лица кои биле осомничени

А1он
Сопственикот на „Пелистерка“ Цветан Панделески, сопственик на компанија Зоранчо Митревски и берзанскиот брокер Јованче Тасковски, се тројцата против кои Обвинителството за гонење оранизиран криминал и
Македонија

Апелација одлучи: Камчев и Панделески излегуваат од „Шутка“

А1он
Орце Камчев и неговиот соработник Цветан Панделески, директор на ЗК Пелагонија, одат во домашен притвор, одлучи Апелациониот суд. Се очекува тие во текот на денешниот
Македонија

Панделески: Тврдам дека нема никакво криминално работење во нашите компании

А1он
По отворањето на истрагата „Империја“ на СЈО, со соопштение до медиумите се објави Цветан Панделески, директор на Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“ АД Битола. „Компаниите кои што