palestina izrael

Свет

(ВИДЕО) Во Америка блокада на воениот брод кој носи оружје за Израел: Престанете со убивање луѓе

А1он
Стотици пропалестински демонстранти се собраа во пристаништето Такома, во државата Вашингтон, за да го блокираат воениот брод за кој веруваат дека доставува оружје во Израел.
Свет

Нетанјаху: Само што почнавме, секое место каде е Хамас ќе се претвори во прашина

А1он
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху даде изјава во живо по нападот на Хамас. Говорејќи во Тел Авив, тој рече дека ги повикува опозициските лидери веднаш да