obikolnica

Македонија

Излетал автомобил од патот по обиколницата во Скопје

А1он
Синоќа на обиколницата на Град Скопје, патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ќ.М.(34) од Скопје, излетало од патот. Во несреќата со тешки
Македонија

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов
Вчера во 15,07 часот во СВР Скопје пријавено е дека на крстосница од магистрален пат Скопје – ГП Долно Блаце и сервисна улица која го
Македонија

Обиколницата отворена, се препорачува внимателно возење

А1он
 Сообраќајот на патиштата низ Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози, информира АМСМ. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување