nsdp

Видео

ВИДЕО: Петковски нуди договор за сите парламентарни партии

А1он
НСДП бара сите парлемантарни партии да потпишат договор за партнерство со кој би се дефинирале три клучни прашања, битни за државата. „Никој нема право да
Македонија

(ВИДЕО) Петковски: Додека Груевски не поднесе оставка, не се тргаме од улица

А1он
„Не се памети во светот парламентарци да се исфрлат со специјалци од парламентот, па ни во најголемите диктаторски држави“, изјави претседателот на НСДП, Тито Петковски.
Македонија

„Ја искара и и се закани на опозицијата, ама кога кога добивме шамар од Брисел се криеше како илегалец во сопствената земја“

А1он
„Четвртото обраќање на Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов има три заеднички елементи со претходните обраќања: датумот, денот и бледата содржина, само различна е годината. – Жалиме
Македонија

Петковски: Груевски во 2003 година го опструираше носењето на буџетот

А1он
Лидерот на НСДП Тито Петковски, смета дека владејачката партија во изминатите неколку дена ја манипулирала јавноста дека ќе се блокира државата ако не се донесе
Македонија

ВИДЕО: НСДП со торта и најава за предвремени избори го прослави роденденот

А1он
Со торта и најава за редовни локални и предвремени парламентарни избори, НСДП денеска го спрослави својот роденден. Пред присутните, претставници од опозициските партии, Петковски ја
Македонија

Петковски: Неморално е Груевски, политички да тргува со бранителите

А1он
За НСДП, развојот на настаните во владеачката коалиција само потврдува дека Македонија се наоѓа во длабока криза, но не само коалициска, туку и политичка, економска,
Македонија

Мисовски: Груевски да се изјасни за најавата на сарачини за балкански сојуз

А1он
НСДП реагира на изјавата на министерот за економија, Ваљон Сарачини, кога при официјална посета на Албанија, промовирал идеја за формирање на балкански сојуз по примерот